Katalánsko.com » Conca de Barberá

Conca de Barberá

Oblast ležící ve středním Katalánsku Conca de Barberá nabízí přírodní krásy i poznání místní agrikultury, nádherné kláštery a kapličky, umožňuje nekonečné procházky vinicemi a olivovými háji, túry do kopců i ochutnávky místních specialit – především vína a olivového oleje. Tato část Katalánska dosud netrpí pod masovým nájezdem turistů, přesto jsou zde zvyklí se ke svým hostům chovat slušně.

Conca de Barberá umožní návštěvníkovi proniknout hlouběji do skutečného Katalánska. V dostatečné vzdálenosti od luxusních přímořských letovisek uvidí návštěvník, odkud pochází nejvybranější lahůdky, které zná. Pozná, jakou práci dá vypěstovat prvotřídní olivy, uvědomí si, že tento jižní národ musí umět skutečně pracovat, neboť zemědělské produkty se ze stromů samy neočešou, sami se nevylisují ani nezkvasí.

Poznejte katalánský venkov, původ vynikajících vín, vraťte se o několik století nazpátek při návštěvě středověkých památek.

V této oblasti Katalánska je navíc možno navštívit pravé jihoevropské lesy. Conca de Barberá je oblast jako stvořená pro všechny, kteří se rádi jen tak toulají krajinou, pro ty, co si rádi odpočinou od shonu velkoměst i obležených pláží.

Z měst a míst, která se dají navštívit v této části Katalánska, patří:

L’Espluga de Francolí

Montblanc

Klášter Santa Maria de Poblet

Na jaké se vydat výlety?

Výlety v okolí Montblancu a L’Espluga de Francolí

Výlet L’Espluga de Francolí – Montblanc I.

Výlet L’Espluga de Francolí – Montblanc II.