Katalánsko.com » Salou

Salou

Salou je oblíbené turistické městečko ležící na pobřeží Costa Dauradamapa. V létě turisté městečko zaplní, po hlavní sezóně (polovina června až polovina září) ho lidé víceméně opouštějí, v zimě se potom návštěvníkovi naskytne pohled na neuvěřitelné město duchů.

Salou se navštěvuje hlavně za účelem povalování u moře, opalování, koupání se v moři a skotačení na pláži. Může se pochlubit celkem devíti plážemi, které jsou vybaveny k maximálnímu komfortu turistů – nechybí lehátka, sprchy, WC, plavčíci, sportovní hřiště, bezbariérový přístup, zóny pro děti atd. V blízkosti se nachází známý zábavní park Port Aventura. Známý je také výběžek Cap de Salou, který ovšem proti ostatním krásám Katalánska není ve skutečnosti až tak úžasná podívaná.

Turistům a jejich vyžití na dovolené je město dokonale přizpůsobeno. Večer se Salou mění v jednu obrovskou party – je možné navštívit pouťové atrakce, restaurace (i dánské a anglické), diskotéky i kluby, seznamovat se…

Pro všechny, kteří milují moře, ale nenávidí davy a ostatní turisty, stojí za zvážení návštěva tohoto městečka na konci září/v říjnu. Moře je po létě ještě vyhřáté, teplo není tak úmorné, nicméně pro Čecha stále ještě vhodné počasí ke koupání. Pravděpodobně i cena bude v tomto období nižší.

Jako všude v Katalánsku, potažmo ve Španělsku, stojí za to navštívit turistickou informační kancelář, kde člověka vybaví užitečnými letáky, informacemi, doporučeními a mapkami, povětšinou zdarma. Na jejich stránkách jsou umístěny informace o jednotlivých plážích.

Spojení s ostatními městy, zejména Tarragonou a Barcelonou je zajištěno pravidelnými vlaky i autobusy.