Katalánsko.com » Esterri d’Àneu

Esterri d’Àneu

Esterri d’Áneu se nachází pár kilometrů na severovýchod národního parku Aigüestortes, v nadmořské výšce 957 m. Do Esterri můžete dojet autobusem z La Pobla de Segur (kam jezdí El tren dels LlacsLleidy).

Výhled na Esterri d’Áneu

Výhled na Esterri d’Áneu

Za návštěvu stojí Ekomuzeum, což je vlastně takový malý skanzen, kde se podíváte, jak se v Pyrenejích žilo před sto lety. (Na začátku vám pustí krátké video v Katalánštině (pokud chcete) a já vám doporučuji, abyste byli zdvořilí, na to video se podívat chtěli a zkusili Katalánštině porozumět, senyora průvodkyně vás pak odmění zajímavým výkladem.) Z Esterri je možné dojít přes Son a Refugi Pla de la Font k jezeru Sant Maurici, u kterého můžete přenocovat v Refugi Ernest Mallafré.  Je to asi tak na den a je to velmi zdravé, protože při tom překonáte převýšení přes 1000 metrů.

Sender de Santa Lluciá

Pokud si v Esterri, resp. Nad Esterri chcete udělat asi hodinovou procházku, můžete se vydat po Sender de Santa Lluciá (někde v centru hledejte ukazatel nebo mapku, nebo se zeptejte v oficina de turisme). Ani náhodou se sice nevyšplháte až na vrcholy strmých velehor, ale určitě si užijete zajímavý výhled na hory okolo, údolí a Esterri. Je možné, že nad vámi budou kroužit dravci s poměrně slušným rozpětím křídel.