Katalánsko.com » L’Ampolla – L’Ametlla de Mar

L’Ampolla – L’Ametlla de Mar

Kudy: Po pobřeží

Délka: 17 km

Terén: Pláže, útesy, jehličnaté středomořské lesíky

Popis: Zkruba 17 km dlouhý výlet začíná ve vesničce L’Ampolla – sem se dá dojet vlakem ze směru Barcelona, Tortosa nebo Valencie. Ze směru Barcelona je třeba podejít nádraží podchodem a vydat se směrem k moři, tedy na jih. Stojíte-li čelem k moři, vydejte se doleva. Cesta je velice dobře značená červenou turistickou značkou (Gran recorrido) – v podstatě je nemožné se ztratit. Vede celou dobu podél pobřeží, ne vždy těsně kolem moře – vzdaluje se od něj však jen na krátké chvíle. Zhruba v půlce cesty je nutno odbočit na asfaltovou cestu a asi 500 m jít po ní.

Po cestě je nepřeberné množství pláží a plážiček. Na výběr je z písečného pobřeží, kamenitých útesů i kamínkových pláží. Některá místa, zejména ta u hotelů, jsou přeplněna lidmi, najdou se ale zákoutí úplně osamocena, daleko od civilizace. Cestou je možno vidět množství kotvících jacht.

V druhé polovině cesty můžete potkat bunkr z občanské války, který je po telefonátu na telefonní číslo uvedené na vratech možno navštívit.

Cesta není nijak náročná, je ovšem třeba pamatovat na dostatečné množství tekutin a opalovacího krému – zejména vydáte-li se na cestu v letních měsících. Po cestě není možnost občerstvení – až v cílovém městečku. Občas je třeba zdolat pár kamenů, nejedná se však o žádné zlézání skal.